fix the your tab just crashed error in Firefox


گاه برگه شما به تازگی خراب شده است. اگر این خطا را در فایرفاکس مشاهده کردید، چه کاری انجام می دهید؟ این راهنما به شما کمک می کند تا مشکل را برطرف کنید.

فایرفاکس یک مرورگر رایگان و منبع باز است که بر حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد. این یک مرورگر محبوب است زیرا اطلاعات شخصی شما را نمی فروشد و به محافظت از اطلاعات شما کمک می کند. با این حال، مانند هر مرورگر، گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی داشته باشید.

یکی از مسائلی که ممکن است با آن مواجه شوید این است که تب شما از کار می افتد. اگر این کار را انجام دهد، با پیام خوشامدگویی خواهید کردگاه، برگه شما به تازگی خراب شده استبسته به اینکه برگه‌ای که اخیراً خراب شده چقدر مهم بوده است، یا عجیب است یا کاملاً آزاردهنده است.

اگر این اتفاق زیاد می افتد، چند چیز وجود دارد که می توانید سعی کنید ببینید آیا می توانید آن را برطرف کنید. در اینجا چند راه حل ممکن برای خطای «برگه شما فقط خراب شد» فایرفاکس وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

نحوه تست فایرفاکس در حالت عیب یابی

افزونه‌ها و افزونه‌ها می‌توانند فایرفاکس را حتی مفیدتر کنند، اما گاهی اوقات می‌توانند مشکلاتی را ایجاد کنند که ممکن است منجر به خرابی شود. اگر برنامه های افزودنی زیادی دارید، محدود کردن این که کدام یک مشکل دارد زمان می برد.

ایده خوبی است که در ابتدا فایرفاکس را در حالت عیب یابی آزمایش کنید، زیرا به شما امکان می دهد هر مشکل احتمالی را به طور موثر تشخیص دهید و به آن رسیدگی کنید. این حالتی است که افزونه ها و سفارشی سازی ها را غیرفعال می کند.

اگر خرابی ها همچنان در حالت عیب یابی رخ می دهد، پس می دانید که مشکل جای دیگری است. با این حال، اگر هنگام استفاده از فایرفاکس در حالت عیب‌یابی، خرابی‌ها شروع شود، می‌دانید که احتمالاً یک افزونه یا سفارشی‌سازی علت آن است. سپس می توانید هر کدام را به نوبه خود غیرفعال کنید تا زمانی که مقصر را پیدا کنید.

برای استفاده از فایرفاکس در حالت عیب یابی:

 1. فایرفاکس را باز کنید.
 2. کلیک کنید بر روی منو آیکون.
  منوی فایرفاکس
 3. انتخاب کنید کمک.
  کمک فایرفاکس
 4. کلیک حالت عیب یابی.
  عیب یابی فایرفاکس
 5. کلیک راه اندازی مجدد.
  فایرفاکس راه اندازی مجدد
 6. یک پنجره بازشو خواهید دید.
 7. کلیک باز کن برای راه اندازی فایرفاکس با تنظیمات استاندارد و برنامه های افزودنی و سفارشی سازی های شما خاموش. وقتی فایرفاکس را در حالت پیش‌فرض راه‌اندازی کنید، اینها برمی‌گردند.
 8. کلیک فایرفاکس را رفرش کنید برای بازگرداندن فایرفاکس به تنظیمات پیش فرض و در عین حال حفظ اطلاعات کلیدی خود مانند نشانک ها، تاریخچه و رمزهای عبور. یک کپی از نمایه قدیمی شما، از جمله برنامه‌های افزودنی و سایر سفارشی‌سازی‌ها، در پوشه دسکتاپ به نام ذخیره می‌شود داده های قدیمی فایرفاکس که می توانید برای بازیابی برخی از این تنظیمات استفاده کنید.
  حالت عیب یابی باز فایرفاکس
 9. فایرفاکس را تست کنید و ببینید که آیا خرابی ها همچنان رخ می دهد یا خیر. اگر این کار را نمی کنند، احتمالاً مشکل مربوط به یکی از برنامه های افزودنی شما بوده است.
 10. برای خروج از حالت عیب یابی، فایرفاکس را مانند همیشه راه اندازی مجدد کنید. اگر کلیک کردید باز کن برای شروع حالت عیب‌یابی، برنامه‌های افزودنی و سفارشی‌سازی‌های شما همگی برمی‌گردند. اکنون می توانید هر برنامه افزودنی را خاموش کنید تا زمانی که ریشه مشکل را پیدا کنید.

چگونه فایرفاکس را با بررسی به روز رسانی ها تعمیر کنیم

دلیل دیگری که ممکن است با خرابی مواجه شوید این است که نسخه فایرفاکس شما قدیمی است. نسخه شما ممکن است حاوی مشکلات شناخته شده باشد که در نسخه مرورگر به‌روزتر رفع شده است. سعی کنید به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید تا ببینید آیا هنگام استفاده از آخرین نسخه فایرفاکس همچنان مشکلات پیش می‌آیند.

برای بررسی به‌روزرسانی‌های فایرفاکس:

 1. فایرفاکس را باز کنید.
 2. کلیک کنید بر روی منو آیکون.
  منوی فایرفاکس
 3. کلیک کمک.
  فایرفاکس کمک
 4. انتخاب کنید درباره فایرفاکس.
  فایرفاکس در مورد
 5. درست در زیر مرورگر فایرفاکس عنوان، اطلاعاتی در مورد اینکه آیا از آخرین نسخه استفاده می کنید یا خیر را خواهید دید.
 6. اگر این را می گوید فایرفاکس به روز است، شما باید به دنبال علت سقوط خود باشید.
  فایرفاکس به روز
 7. هنگامی که یک به‌روزرسانی پیدا شد، اگر به‌روزرسانی خودکار روشن باشد، به‌طور خودکار دانلود شروع می‌شود. اگر نه، باید کلیک کنید به <شماره نسخه> به روز رسانی کنید.
  به روز رسانی فایرفاکس در دسترس است
 8. وقتی دانلود کامل شد، کلیک کنید راه اندازی مجدد برای به روز رسانی فایرفاکس.
 9. پس از راه اندازی مجدد، دوباره فایرفاکس را امتحان کنید و ببینید آیا خرابی ها متوقف شده اند یا خیر.

چگونه فایرفاکس را با کاهش به نسخه قدیمی تر تعمیر کنیم

برعکس، ممکن است مشکل این باشد که فایرفاکس به نسخه جدیدی به روز شده است و این دلیل خرابی شماست. ممکن است در آخرین نسخه مشکلاتی وجود داشته باشد که باعث از کار افتادن برگه‌های شما شود. می‌توانید یک نسخه قدیمی‌تر و پایدار فایرفاکس را نصب کنید تا ببینید آیا این مشکل شما را برطرف می‌کند یا خیر.

این شامل دو مرحله است – نصب نسخه قبلی و اطمینان از اینکه فایرفاکس به طور خودکار به نسخه جدیدتر به روز نمی شود.

برای دانگرید فایرفاکس به نسخه قبلی:

 1. در مرورگر خود، از صفحه نسخه های فایرفاکس دیدن کنید تا لیستی از نسخه های قبلی فایرفاکس را بیابید.
 2. نسخه ای از فایرفاکس را برای نصب انتخاب کنید. به شدت توصیه می شود نسخه جدید را نصب کنید زیرا نسخه های قدیمی ممکن است دارای نقص های امنیتی باشند.
 3. انتخاب مناسب برای کامپیوتر و زبان خود را انتخاب کنید و فایل نصب را دانلود کنید.
  نصب کننده فایرفاکس
 4. فایل را اجرا کنید و دستورالعمل ها را برای نصب نسخه قدیمی فایرفاکس دنبال کنید.
 5. اگر مشکلات همچنان پیش می‌آیند، مشکل نسخه فایرفاکس نیست. شما می توانید فایرفاکس را با انجام مراحل بالا به آخرین نسخه به روز کنید.

برای جلوگیری از نصب خودکار به روز رسانی های فایرفاکس:

 1. فایرفاکس را باز کنید.
 2. کلیک کنید بر روی منو آیکون.
  منوی فایرفاکس
 3. انتخاب کنید تنظیمات.
  تنظیمات فایرفاکس
 4. مطمئن شوید که در آن هستید عمومی برگه
  تنظیمات کلی فایرفاکس
 5. به پایین اسکرول کنید به روز رسانی فایرفاکس بخش.
 6. انتخاب کنید به روز رسانی ها را بررسی کنید اما به شما اجازه می دهد آنها را نصب کنید دکمه رادیویی.
  فایرفاکس نصب به روز رسانی را انتخاب کنید
 7. اگر به‌روزرسانی‌هایی پیدا شد، فایرفاکس قبل از نصب آن‌ها را از شما می‌پرسد و مطمئن می‌شود که بدون اینکه متوجه شوید به‌روزرسانی نمی‌شود.

زبانه های چند فرآیندی را غیرفعال کنید

اگر به دنبال راه هایی برای حل خطای “Your Tab Just Crashed” در فایرفاکس بوده اید، ممکن است دیده باشید که به شما پیشنهاد می کند که زبانه های چند پردازشی را غیرفعال کنید. پیش از این، غیرفعال کردن تب های چند فرآیندی در فایرفاکس با تغییر دستی تنظیمات امکان پذیر بود. با این حال، فایرفاکس دیگر اجازه انجام این تغییر را به شما نمی دهد، بنابراین غیرفعال کردن تب های چند فرآیندی دیگر امکان پذیر نیست.

با دنبال کردن مراحلی که ممکن است به صورت آنلاین پیدا کنید، نحوه انجام این کار را توضیح می دهد کار نخواهد کرد زیرا از فایرفاکس 68 در سال 2019 این امکان وجود نداشته است. این نسخه به قدری قدیمی است که نصب نسخه قبلی را توصیه نمی کنیم—احتمالاً خطر امنیتی قابل توجهی را به همراه خواهد داشت.

عیب یابی مشکلات فایرفاکس

امیدواریم یکی از مراحل بالا به شما کمک کرده باشد تا خطای ‘Your tab just crashed’ در فایرفاکس را برطرف کنید. اگر هنوز مشکل دارید، ممکن است لازم باشد مشکلات مربوط به سخت افزار یا نرم افزار دیگر را بررسی کنید، مانند به روز رسانی سیستم عامل یا بررسی مشکلات رم.

نکات و ترفندهای فراوان دیگری برای فایرفاکس وجود دارد که ارزش دانستن آنها را دارد. برای مثال، می توانید یاد بگیرید که چگونه شتاب سخت افزاری را فعال یا غیرفعال کنید. اگر می خواهید تمام اطلاعات ذخیره شده فایرفاکس خود را حذف کنید، می توانید یاد بگیرید که چگونه کش، تاریخچه و کوکی ها را پاک کنید. و اگر می خواهید زیر کاپوت قرار بگیرید، می توانید یاد بگیرید که چگونه تنظیمات پیشرفته پنهان را در فایرفاکس تغییر دهید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *