Google Web Light را بازنشسته کرده است، مکانیسم Google برای ارائه سریعتر صفحات و محتوا، با استفاده از نسخه سبک تر آن صفحه، برای کسانی که اتصال اینترنت کندتری دارند. گوگل گفت، “در حالی که این ویژگی همانطور که در نظر گرفته شده بود کار می کرد و دسترسی وسیع تری به غنای وب را امکان پذیر کرد، افزایش قیمت گوشی های هوشمند قدرتمندتر نیاز به چنین عملکردی را کاهش داده است.”

وب لایت چه بود. Google Web Light را در سال 2015 با نام Google Lite راه‌اندازی کرد، که برای کمک به افرادی که اتصال تلفن همراه کندی دارند در صفحه نتایج جستجوی خود طراحی شده بود. گوگل صفحه را می گیرد، بسیاری از تصاویر و رسانه های سنگین تر را حذف می کند و فقط متن صفحه را به جستجوگر نشان می دهد. در سال 2018، گوگل حتی یک فیلتر کنسول جستجو را اضافه کرد تا ببیند چه صفحاتی از طریق Web Light ارائه می شوند.

پیام گوگل همانطور که در بالا ذکر شد، گوگل گفت: “ما Web Light را معرفی کردیم تا بتوانیم صفحات سریعتر و سبک تر را برای افرادی که در دستگاه های سطح اولیه جستجو می کنند ارائه دهیم. در حالی که این ویژگی آنطور که در نظر گرفته شده عمل کرده و دسترسی وسیع تری به غنای وب را امکان پذیر کرده است، افزایش قیمت مناسب گوشی های هوشمند قدرتمندتر نیاز به چنین عملکردی را کاهش داده است. ما همچنان متعهد به تکامل و اصلاح تجربه جستجو برای پاسخگویی به نیازهای در حال تغییر کاربرانمان هستیم.”

عامل وب لایت بازنشسته شد. با این خبر گوگل بازنشسته عامل کاربر Web Light با نام “googleweblight”. بنابراین دیگر نباید این عامل کاربر را در فایل‌های گزارش خود مشاهده کنید.

اسناد حذف شد. گوگل همچنین اسناد راهنما را برای نور وب حذف کرده است، بنابراین تنها راه دسترسی به اسناد، رفتن به آن است ماشین راه برگشت.

چرا ما اهمیت می دهیم. بسیاری از ناشران طرفداران زیادی از Web Light نداشتند، زیرا برخی احساس می‌کردند که درآمد کمتری به همراه دارد یا بدون درآمد. به علاوه، ناشران زمانی که صفحات وب و محتوای آنها آنطور که انتظار دارند به نظر نمی رسد را دوست ندارند. در هر صورت، این ویژگی در آینده کنار گذاشته شده است.


جدید در زمین موتورهای جستجو

تولید محتوا توسط محتوا مارکتینگ

بری شوارتز

بری شوارتز یک ویرایشگر مشارکت کننده در سرزمین موتورهای جستجو و یکی از اعضای تیم برنامه نویسی رویدادهای SMX. او مالک است آجر زنگ زده، یک شرکت مشاوره وب مستقر در نیویورک. او هم می دود میزگرد موتورهای جستجو، یک وبلاگ جستجوی محبوب در مورد موضوعات بسیار پیشرفته SEM. بری قابل پیگیری است در توییتر اینجا.محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *