اگر تا به حال با تلفن خود پول پرداخت کرده اید، از فناوری NFC استفاده کرده اید. اما تگ خوان NFC چیست؟ این راهنما همه چیز را توضیح خواهد داد.

ما بخش زیادی از زندگی خود را صرف استفاده از چیزهای دیگر می کنیم. ممکن است به جای استفاده از پول نقد، روی کارت بانکی، تلفن یا حتی ساعت خود روی دستگاه پرداخت ضربه بزنید. ممکن است در داخل و خارج از وسایل نقلیه عمومی ضربه بزنید. تمام این ضربه زدن از فناوری NFC استفاده می کند.

آیا می دانستید که می توانید از قدرت فناوری NFC استفاده کنید تا زندگی خود را کمی آسان تر کنید؟ با یک تگ NFC و یک تگ خوان NFC، می توانید خانه خود را خودکار کنید، به مردم اجازه دهید برای عروسی شما پاسخ دهند و خیلی چیزهای دیگر.

تگ NFC چیست و تگ خوان NFC چیست؟ در ادامه جزئیات را توضیح خواهیم داد.

NFC چیست؟
پرداخت nfc

NFC مخفف ارتباط میدان نزدیک. همانطور که از نام آن پیداست، روشی برای انتقال اطلاعات بین دو جسم است که فاصله کمی از هم دارند. اگر تا به حال از تلفن خود برای ضربه زدن روی پایانه پرداخت برای پرداخت استفاده کرده اید، از NFC استفاده کرده اید.

NFC برای کار در محدوده های بسیار کوتاه در نظر گرفته شده است. حداکثر دامنه معمولاً بیش از چهار اینچ نیست. این تضمین می‌کند که دستگاه‌ها هنگام انتقال داده در مجاورت نزدیک باشند و خطر رهگیری داده‌ها توسط دیگران را به حداقل می‌رساند. این چیزی است که NFC را برای پرداخت ها ایده آل می کند.

NFC چگونه کار می کند؟
پرداخت ساعت nfc

با وجود اینکه NFC یک نوع نسبتاً مدرن از فناوری است، از چیزی استفاده می کند که ما برای مدت طولانی از آن برای ارتباط استفاده می کردیم: امواج رادیویی.

داده ها با انتشار امواج رادیویی با برد کوتاه و فرکانس بالا از یک دستگاه به دستگاه دیگر ارسال می شوند. این امواج توسط یک آنتن روی دستگاه دیگر گرفته می شود و سیگنال رادیویی به داده تبدیل می شود. از آنجایی که امواج رادیویی کوتاه برد هستند، دستگاه خواندن باید در مجاورت دستگاه فرستنده باشد تا به داده ها دسترسی داشته باشد.

برچسب های NFC چیست؟
تگ nfc

تگ های NFC تگ های کوچکی مانند کارت ها یا برچسب ها هستند که می توانند برای انتقال داده ها با استفاده از فناوری NFC استفاده شوند.

زیبایی این برچسب ها این است که به منبع قدرت خود نیاز ندارند. با استفاده از القای مغناطیسی، تگ ها از دستگاهی که آنها را می خواند انرژی می گیرند و آنها را قادر می سازد امواج رادیویی مورد نیاز برای انتقال داده ها را منتقل کنند.

این بدان معنی است که برچسب های NFC را می توان تقریباً در هر مکانی قرار داد، بدون نیاز به هیچ نوع منبع تغذیه. حتی می‌توانید داده‌ها را در برچسب‌های NFC خود بخرید و بنویسید، به شما این امکان را می‌دهد که از آن‌ها برای اهداف زیادی مانند راه‌اندازی اتوماسیون خانگی یا دسترسی افراد به Wi-Fi کسب‌وکارتان استفاده کنید.

تگ خوان NFC چیست؟

اسکن آیفون nfc

تگ خوان NFC دستگاهی است که می تواند تگ NFC را بخواند. در بیشتر موارد، تگ NFC را که می خواند، نیرو می دهد. میلیاردها خواننده NFC در جهان وجود دارد. در واقع، ممکن است همین الان که در حال خواندن این مطلب هستید، یکی را در دست داشته باشید.

دلیل آن این است که اکثر گوشی های هوشمند مدرن دارای فناوری NFC هستند. در واقع، NFC از سال 2004 بر روی تلفن‌ها در دسترس بوده است. درست است: برخی از تلفن‌ها قبل از اینکه آیفون حتی وجود داشته باشد NFC داشتند.

تلفن های هوشمند جدیدتر می توانند برچسب های NFC را بدون نیاز به فعال کردن دستی برنامه خواندن برچسب NFC بخوانند. اگر تلفن شما روشن و بیدار است، کافی است آن را نزدیک یک برچسب NFC قرار دهید تا گوشی شما آن را بخواند. تلفن‌های قدیمی‌تر باید قبل از خواندن برچسب NFC، برنامه خواندن NFC را روشن کنید.

باید نحوه استفاده از NFC در آیفون یا اندروید را بخوانید تا مطمئن شوید که بهترین روش برای استفاده با تلفن خود را می شناسید.

نحوه استفاده از برچسب های NFC

نه تنها می توانید برچسب ها را با گوشی هوشمند خود بخوانید، بلکه می توانید داده ها را از تلفن خود نیز برای آنها بنویسید. می‌توانید برچسب‌های NFC خالی را با هزینه نسبتاً کمی خریداری کنید و از تلفن خود برای نوشتن داده‌ها برای آنها استفاده کنید تا بتوانید از آنها برای هر هدفی که می‌خواهید استفاده کنید.

برخی از کاربردهای محبوب تگ های NFC عبارتند از:

  • قرار دادن تلفن خود در حالت خواب در شب
  • شروع تایمر لباسشویی
  • اتصال به شبکه Wi-Fi
  • باز کردن یک وب سایت تجاری
  • به عنوان کارت ویزیت مجازی
  • اجرای میانبرهای تلفن
  • برچسب زدن جعبه های ذخیره سازی
  • برچسب های حیوان خانگی

تنها محدودیت واقعی نبوغ شماست!

از تلفن هوشمند خود چیز های بیشتری دریافت کنید

تگ خوان NFC چیست؟ خوب، اکنون می دانید که احتمالاً هر روز یکی را با خود حمل می کنید. این یک جنبه کامل از تلفن شما است که ممکن است از آن به طور کامل استفاده نکرده باشید.

بسیاری از ویژگی های دیگر گوشی هوشمند شما وجود دارد که ممکن است شما نیز از آن ها آگاه نباشید. به عنوان مثال، آیا می دانستید که می توانید در آیفون و اندروید تماس کنفرانسی برقرار کنید؟ یا اینکه می توانید بازی های iMessage را با دوستان خود در آیفون خود بازی کنید؟ همچنین زمانی که نیاز به عیب یابی دستگاه خود دارید، می توانید از حالت ایمن در گوشی اندرویدی استفاده کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *