به اشتراک گذاری شبکه در ویندوز 11 کار نمی کند: رفع 6


امکان اشتراک گذاری فایل ها بین رایانه های شخصی ویندوز ضروری است اما ممکن است کار نکند. بنابراین، در اینجا نحوه رفع اشکال اشتراک شبکه در ویندوز 11 آورده شده است.

اشتراک گذاری فایل ها در میان رایانه های شخصی ویندوز دیگر در شبکه شما یک ویژگی ضروری است. با این حال، گاهی اوقات با مشکل عدم کارکرد اشتراک شبکه در ویندوز 11 مواجه می شوید.

خبر خوب این است که راه حل هایی وجود دارد که می توانید برای بازیابی عملکرد از آنها استفاده کنید. به طور معمول، تنظیمات سیستم، عدم دسترسی به مجوز، یا مشکلات سخت افزاری یا خود ویندوز را به درستی انجام می دهید.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، در اینجا شش راه حل وجود دارد که می توانید برای راه اندازی و اجرای اشتراک شبکه در رایانه شخصی ویندوز 11 خود امتحان کنید.

1. مطمئن شوید که اشتراک گذاری شبکه فعال است

ویژگی شبکه و اشتراک گذاری برای اولین بار در ویندوز 7 معرفی شد و از آن زمان به عنوان بخشی از ویندوز، از جمله ویندوز 11 باقی مانده است. و بهترین مکان برای شروع اطمینان از فعال بودن کشف شبکه است.

توجه داشته باشید: اگر چندین رایانه شخصی دارید که از ویندوز 11 استفاده می کنند، تنظیمات زیر را در همه رایانه هایی که می خواهید با آنها به اشتراک بگذارید بررسی کنید.

برای فعال کردن اشتراک گذاری شبکه در ویندوز 11، از این مراحل استفاده کنید:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز و کلیک کنید تنظیمات از منو در غیر این صورت، میانبر صفحه کلید را بزنید کلید ویندوز + I راه انداختن تنظیمات به طور مستقیم.

تنظیمات ویندوز 11 را شروع کنید

 1. وقتی برنامه تنظیمات باز شد، را انتخاب کنید شبکه و اینترنت از ستون سمت چپ
 2. کلیک کنید بر روی وای فای یا اترنت گزینه سمت راست

 1. خود را انتخاب کنید ویژگی های شبکه گزینه در صفحه زیر

اشتراک گذاری شبکه کار نمی کند

 1. بعد، اطمینان حاصل کنید هنگامی که در محدوده هستید به طور خودکار متصل شوید کادر علامت زده شده و روی آن تنظیم شده است شبکه خصوصی. پس از آن، باید بتوانید فایل‌ها را با سایر دستگاه‌های موجود در آن شبکه به اشتراک بگذارید.اشتراک گذاری شبکه کار نمی کند

2. به روز رسانی ویندوز را بررسی کنید

برای دریافت آخرین رفع اشکال، به‌روزرسانی‌های امنیتی و ویژگی‌ها، همیشه باید مطمئن شوید که ویندوز به‌روز است. به عنوان مثال، اگر یک اشکال در سیستم عامل باعث شود اشتراک گذاری شبکه در مشکل ویندوز 11 کار نکند، ممکن است مایکروسافت در انتظار شما باشد.

در حالی که ویندوز در پس‌زمینه به‌روزرسانی می‌شود، همیشه همه چیز را دریافت نمی‌کند و می‌خواهید ویندوز 11 را به‌صورت دستی به‌روزرسانی کنید.

برای بررسی به روز رسانی:

 1. باز کن تنظیمات > Windows Update و کلیک کنید به روز رسانی را بررسی کنید دکمه.
 2. هر چیزی را که پیدا می کند دانلود و نصب کنید.
 3. ممکن است لازم باشد کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید تا فرآیند به روز رسانی کامل شود.

اشتراک گذاری شبکه کار نمی کند

3. کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید

راه اندازی مجدد ویندوز 11 می تواند مشکلات مختلفی از جمله کار نکردن اشتراک گذاری شبکه را برطرف کند. به عنوان مثال، ممکن است یک باگ موقت یا یک برنامه مشکل ساز باعث ایجاد مشکل شده باشد.

راه‌های مختلفی برای راه‌اندازی مجدد ویندوز 11 وجود دارد، اما یک روش آسان این است که روی آن راست کلیک کنید شروع کنید را فشار دهید و انتخاب کنید خاموش کنید یا از سیستم خارج شوید > راه اندازی مجدد. پس از راه اندازی مجدد، وارد سیستم شوید و ببینید که آیا قابلیت اشتراک گذاری شبکه و فایل کار می کند یا خیر.

اشتراک گذاری شبکه کار نمی کند

4. تنظیمات اشتراک گذاری را بررسی کرده و دوباره فعال کنید

قابلیت اشتراک گذاری شبکه و فایل به طور پیش فرض در ویندوز 11 برای شبکه های خصوصی فعال است. با این حال، اگر کار نمی کند، می توانید تنظیمات را دوباره بررسی کنید و در صورت لزوم دوباره آنها را فعال کنید.

از این مراحل برای تأیید اشتراک گذاری شبکه و فایل استفاده کنید:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز، نوع تنظیمات اشتراک گذاری پیشرفتهو روی آن کلیک کنید تنظیمات اشتراک گذاری پیشرفته را مدیریت کنید گزینه زیر بهترین مسابقه بخش.

اشتراک گذاری شبکه کار نمی کند

 1. گسترش دهید خصوصی گزینه و فعال کنید کشف شبکه و اشتراک گذاری فایل و چاپگر گزینه ها. همچنین می توانید تنظیمات را روشن و برگردانید. پس از انجام تنظیمات مناسب، روی آن کلیک کنید صرفه جویی تغییر می کند دکمه در پایین

اشتراک گذاری شبکه کار نمی کند

5. گزینه اشتراک گذاری پوشه را فعال کنید

مشکل دیگری که ممکن است با آن مواجه شوید این است که پوشه ای که می خواهید به اشتراک بگذارید گزینه ها یا مجوزهای لازم را ندارد.

برای فعال کردن اشتراک گذاری در پوشه مشکل دار، موارد زیر را انجام دهید:

 1. روی پوشه حاوی محتوایی که به اشتراک می گذارید کلیک راست کرده و انتخاب کنید خواص.

اشتراک گذاری شبکه کار نمی کند

 1. انتخاب اشتراک گذاری تب در بالا و کلیک کنید اشتراک گذاری پیشرفته دکمه.

اشتراک گذاری شبکه کار نمی کند

 1. بررسی کنید این پوشه را به اشتراک بگذار گزینه و بالا و کلیک کنید درخواست دادن.

 1. کلیک کنید بر روی مجوزها را فشار دهید و مطمئن شوید هر کس دارای مجوز کامل برای دسترسی به آن

 1. کلیک کنید بر روی اشتراک گذاری دکمه زیر اشتراک گذاری برگه در صفحه مشخصات پوشه.

 1. منوی کشویی را انتخاب کنید، هر کس گزینه، و کلیک کنید اشتراک گذاری دکمه.

6. اشتراک گذاری محافظت شده با رمز عبور را غیرفعال کنید

اگر اشتراک‌گذاری محافظت‌شده با رمز عبور فعال باشد، شخصی که سعی می‌کند به فایلی در شبکه دسترسی پیدا کند باید اعتبارنامه را بداند. برای جلوگیری از این مشکل، می توانید آن را غیرفعال کنید.

با استفاده از تنظیمات ویندوز

برای غیرفعال کردن اشتراک گذاری محافظت شده با رمز عبور در ویندوز 11:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز، نوع تنظیمات اشتراک گذاری پیشرفته، و ضربه بزنید وارد.
 2. برنامه تنظیمات به روی باز می شود تنظیمات اشتراک گذاری پیشرفته بخش. اطمینان حاصل شود کشف شبکه و به اشتراک گذاری فایل و چاپگر تعویض می شوند بر.

اشتراک گذاری شبکه کار نمی کند

 1. گسترش دهید همه شبکه ها بخش و خاموش کنید اشتراک گذاری محافظت شده با رمز عبور گزینه.

با استفاده از کنترل پنل

برای خاموش کردن اشتراک گذاری محافظت شده با رمز عبور از طریق کنترل پنل:

 1. به مسیر زیر بروید:
  Control PanelAll Control Panel ItemsNetwork and Sharing CenterAdvanced sharing settings
 2. گسترش دهید اشتراک گذاری محافظت شده با رمز عبور بخش، را انتخاب کنید اشتراک گذاری محافظت شده با رمز عبور را خاموش کنید گزینه، و کلیک کنید ذخیره تغییرات دکمه.

اشتراک گذاری فایل ها در ویندوز 11

اگر با مشکل عدم کارکرد اشتراک شبکه در ویندوز 11 مواجه شدید، نمی توانید فایل ها را بین رایانه های شخصی ویندوز به اشتراک بگذارید. با این حال، می توانید از یک یا چند مرحله از مراحل بالا استفاده کنید تا دوباره کار کند.

راه‌های دیگری برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها و دستگاه‌ها با Windows 11 وجود دارد. برای مثال، ممکن است لازم باشد یک چاپگر را به اشتراک بگذارید یا از ویژگی Nearby Sharing برای انتقال سریع فایل استفاده کنید. و اگر کار نمی کند، باید بدانید که چگونه Nearby Sharing را در ویندوز تعمیر کنید.

اگر هنوز از ویندوز 11 استفاده نمی‌کنید، می‌توانید با استفاده از Nearby Sharing در ویندوز 10، فایل‌ها را با رایانه‌های شخصی به اشتراک بگذارید.

هنگامی که از یک وب سایت منحصر به فرد در iPhone خود بازدید می کنید و در محدوده رایانه شخصی قرار دارید، می توانید صفحات وب را از iPhone به Windows به اشتراک بگذارید. و برای بهترین گزینه اشتراک گذاری بین موبایل و رایانه شخصی، استفاده از اندروید با برنامه Your Phone در ویندوز 11 است.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *