بیاموزید که چگونه تصاویر، فونت ها و CDN ها به سرعت و ثبات سایت کمک می کنند.

بهینه سازی عملکرد وب سایت برای حفظ تعامل کاربر، اطمینان از دیده شدن موتورهای جستجو و افزایش تبدیل ها بسیار مهم است. برای دستیابی به عملکرد مطلوب، توسعه دهندگان وب باید بر چندین عامل کلیدی تمرکز کنند، از جمله:

  1. تصاویر پویا و واکنشگرا
  2. عملکرد سرور و زمان پاسخگویی
  3. سرورهای POP کش لبه (CDN)
  4. الحاق و صف بندی / به تعویق انداختن JS/CSS
  5. بارگذاری فونت
  6. Core Web Vitals

1. تصاویر پویا و پاسخگو

تصاویر نقش مهمی در طراحی وب مدرن دارند، اما می توانند منبع مهمی برای مشکلات عملکرد نیز باشند. با بهینه سازی تصاویر – با تغییر اندازه تصویر پویا، “srcset” برای ارائه تصاویر با اندازه مناسب و بارگذاری تنبل- توسعه دهندگان وب می توانند زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهند و عملکرد سایت را بهبود بخشند.

پلتفرم VIP وردپرس شامل ویژگی های داخلی بهینه سازی تصویر است. تمام تصاویر آپلود شده در سایت شما در سیستم فایل VIP ذخیره می شوند.

سیستم فایل VIP به طور خودکار تصاویری را ارائه می دهد که عبارتند از:

2. عملکرد سرور و زمان پاسخ

با انجام موارد زیر، عملکرد سرور و زمان پاسخگویی را برای بهبود زمان بارگذاری و تجربه کاربر بهینه کنید.

یک ارائه دهنده میزبان وب قابل اعتماد انتخاب کنید

انتخاب یک ارائه دهنده میزبانی وب قابل اعتماد برای بهینه سازی عملکرد سرور و زمان پاسخگویی بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده میزبانی وب شما منابع کافی برای مدیریت ترافیک وب سایت شما دارد و یکی را انتخاب کنید که زمان پاسخگویی سریع و قابل اعتماد سرور را حتی در هنگام افزایش ترافیک ارائه دهد.

وردپرس VIP به طور خاص برای مقیاس سایت شما ساخته شده است، با قابلیت اطمینان آن در طول رویدادهای مهم مانند انتخابات و درگذشت ملکه ثابت شده است.

فشرده سازی Gzip را فعال کنید

فعال کردن فشرده سازی Gzip حجم فایل های منتقل شده از سرور به مرورگر کاربر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و در نتیجه زمان بارگذاری صفحه سریع تر و استفاده از پهنای باند کاهش می یابد. فشرده سازی Gzip به طور خودکار در پلت فرم VIP وردپرس گنجانده شده است.

[quote] ما کارایی خود را بسیار بهبود بخشیده‌ایم زیرا به تیم‌های اضافی یا اشخاص ثالث برای پشتیبانی از زیرساخت‌های خود نیاز نداریم. ما می توانیم روی آنچه مهم است، یعنی تولید محتوا و ایجاد ارزش تمرکز کنیم. ما نباید نگران سرورها و پشتیبان گیری باشیم، به عنوان مثال… همه اینها با وردپرس VIP پوشانده شده است. ریکاردو شولز، مدیر ارشد فناوری، Grupo Abril

3. سرورهای POP کش لبه (CDN)

سرورهای Edge cache POP (نقطه حضور) که به عنوان شبکه های تحویل محتوا (CDN) نیز شناخته می شوند، عملکرد سایت را در وردپرس با ذخیره و ارائه محتوا از سرورهای لبه واقع در مکان های مختلف بهبود می بخشند.

عملکرد سایت را می توان با ذخیره دارایی هایی مانند تصاویر، CSS و فایل های جاوا اسکریپت بیشتر بهبود بخشید. ذخیره دارایی منابع درخواست شده قبلی را از حافظه نهان به جای درخواست آنها از سرور در هر زمان مورد نیاز ارائه می دهد، به این معنی که سرور نیازی به پردازش درخواست های این منابع در هر بار بازدید کاربر از وب سایت ندارد.

سرورهای کش لبه داخلی وردپرس VIP به روش های مختلف عملکرد را افزایش می دهند.

کاهش تاخیر

CDN ها با ذخیره سازی و ارائه محتوا از سرورهای لبه نزدیک به مکان کاربر، تاخیر را کاهش می دهند. این امر زمان انتقال محتوا از سرور به دستگاه کاربر را کاهش می‌دهد و در نتیجه زمان بارگذاری صفحه سریع‌تر و تجربه کاربری بهتری خواهد داشت.

افزایش ظرفیت سرور

با توزیع بار در چندین سرور و استفاده از لایه‌های ذخیره‌سازی، سرور مبدأ به اندازه‌ای برای هر درخواست انجام نمی‌دهد، که زمان پاسخگویی را بهبود می‌بخشد و خطر خرابی در دوره‌های پر ترافیک را کاهش می‌دهد.

حفاظت از DDoS

Edge cache سرورهای POP همچنین می‌توانند با فیلتر کردن ترافیک مخرب قبل از رسیدن به سرور مبدا، محافظت DDoS (Distributed Denial of Service) را ارائه دهند. این به سایت شما کمک می کند در طول حملات DDoS آنلاین بماند.

همه چیز از درک نحوه کار سرورهای لبه و CDN شما گرفته تا نحوه عملکرد تیم های امنیتی و آزمایش قلم شما – همه اینها به من احساس آرامش می داد تا بگویم، “خوب. ما شریکی داریم که می تواند از عهده این کار برآید.»

اندرو بینز، COO، کنوانسیون ملی دموکراتیک 2020

لوگوی D20

4. الحاق و صف بندی / به تعویق انداختن JS/CSS

الحاق و به تعویق انداختن JS/CSS با کاهش تعداد درخواست‌های HTTP به سرور و با بهینه‌سازی تحویل فایل‌های جاوا اسکریپت و CSS، عملکرد سایت جلویی در وردپرس را بهبود می‌بخشد.

کاهش درخواست های HTTP

Concatenation تکنیکی است که چندین فایل CSS یا JavaScript را در یک فایل واحد ترکیب می کند و درخواست های HTTP ارسال شده به سرور را کاهش می دهد. این به مرورگر اجازه می‌دهد تا صفحات را سریع‌تر بارگذاری کند، زیرا فایل‌های کمتری برای درخواست و دانلود از سرور دارد، در نتیجه عملکرد کلی سایت را بهبود می‌بخشد.

بهینه سازی تحویل فایل های جاوا اسکریپت و CSS

قرار دادن و به تعویق انداختن فایل‌های جاوا اسکریپت و CSS تضمین می‌کند که فایل‌ها فقط در صورت لزوم و با ترتیب صحیح بارگیری می‌شوند. این از درگیری جلوگیری می کند و زمان بارگذاری درک شده را بهبود می بخشد.

وردپرس VIP به طور خودکار فایل های جاوا اسکریپت و CSS را به هم متصل می کند.

5. بارگذاری فونت

بارگذاری فونت ها می تواند وب سایت شما را به میزان قابل توجهی کند کند. بدتر از آن، زمانی که یک فونت بارگیری نمی شود، مرورگر ممکن است متن را با یک فونت بازگشتی ارائه کند و باعث بی ثباتی بصری شود.

علاوه بر به حداقل رساندن تعداد فونت های استفاده شده در سایت شما، زمان بارگذاری فونت را می توان از طریق یک API بارگذاری فونت و/یا بارگذاری قبلی فونت بهبود بخشید.

پیش بارگذاری فونت

برای پیش بارگذاری فونت، از ویژگی پیوند rel=”preload” در سر سند HTML خود استفاده کنید. این فونت‌ها را قبل از اینکه در صفحه مورد نیاز باشد در حافظه پنهان بارگیری می‌کند و زمان لازم برای انتظار مرورگر هنگام فراخوانی آنها را کاهش می‌دهد.

6. Core Web Vitals

Core Web Vitals مجموعه‌ای از معیارهای توسعه‌یافته توسط گوگل برای اندازه‌گیری تجربه کاربر از یک وب‌سایت در سه حوزه کلیدی است: بارگذاری، تعامل و ثبات بصری. با بهینه سازی این مناطق، وب سایت شما به سرعت بارگیری می شود و به ورودی های کاربر پاسخ می دهد و در تعامل کاربر با صفحه دچار مشکل نمی شود.

در اینجا سه ​​راه برای بهبود Core Web Vital وجود دارد:

  • سرعت بارگذاری: از بهینه سازی تصویر، بارگذاری تنبل و کش استفاده کنید
  • تعامل: تعداد درخواست های HTTP را کاهش دهید، فایل های CSS و جاوا اسکریپت خود را در صف قرار دهید و اسکریپت های شخص ثالث را به حداقل برسانید.
  • ثبات بصری: ابعاد تصویر را مشخص کنید، از میان‌افزارهای مزاحم اجتناب کنید، و تغییرات طرح‌بندی را به حداقل برسانید.

Core Web Vitals به مدیران وب‌سایت‌ها و توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا درک کنند که وب‌سایت آن‌ها چقدر برای کاربران خوب عمل می‌کند و زمینه‌های بهبود را شناسایی کنند. از ماه مه 2021، گوگل اشاره کرد که Core Web Vitals به عنوان یک عامل رتبه بندی در نتایج جستجو استفاده می شود. بنابراین بهینه سازی برای آنها می تواند هم سئو و هم عملکرد کلی سایت را بهبود بخشد.

افزایش عملکرد سایت فرانت اند با وردپرس VIP

بهبود عملکرد سایت شما برای موفقیت کسب و کار بسیار مهم است، به همین دلیل است که پلتفرم VIP وردپرس کارهای سنگینی را برای شما انجام می دهد. ما اهمیت وب سایتی را درک می کنیم که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد و بدون توجه به ترافیک، عملکرد سایت ایمن و قابل اعتماد را ارائه دهد. به همین دلیل است که مشتریانی مانند Salesforce، الجزیره و فیس بوک به ما برای اجرای وب خود اعتماد می کنند و شما نیز باید این کار را انجام دهید.

ما به چابکی، ثبات و امنیت نیاز داشتیم. ما هر سه مورد را در حال حاضر با وردپرس VIP دریافت کرده‌ایم، بنابراین اکنون می‌توانیم به جای زیرساخت، روی بخش تجاری کسب‌وکارمان تمرکز کنیم.

– Grant Cerny، مدیر ارشد محصول، iOne Digitalسایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *