رتبه بندی:
8/10
?

 • 1 – کار نمی کند
 • 2 – به سختی کاربردی
 • 3 – کمبود شدید در اکثر زمینه ها
 • 4- کارکرد دارد، اما دارای مشکلات متعددی است
 • 5 – خوب و در عین حال چیزهای زیادی برای دلخواه باقی می گذارد
 • 6 – به اندازه کافی برای خرید در فروش خوب است
 • 7 – عالی و ارزش خرید دارد
 • 8 – فوق العاده، نزدیک به بهترین در کلاس
 • 9 – بهترین در کلاس
 • 10 – کمال مرزی

قیمت: 100 دلار

کریس ووک / How-To Geek

به لطف گوشی هوشمند شما، شروع به ساخت فیلم هرگز آسان نبوده است. دوربین گوشی شما ممکن است عالی باشد، اما صدا همچنان چیزی را برای شما باقی می‌گذارد. هدف کیت موبایل Sennheiser MKE 200 ارتقای مقرون به صرفه نه تنها برای صدای شما، بلکه به طور کلی گردش کار ویدیویی شماست.

MKE 200 Mobile Kit همانطور که از نامش پیداست چیزی بیش از یک میکروفون ارائه می دهد. همه چیزهایی را که برای شروع ساختن ویدیوهای باکیفیت در تلفن خود نیاز دارید، دارد: سه پایه، پایه برای گوشی شما، و همه کابل ها و لوازم جانبی مورد نیاز.

سوال این است: آیا سنهایزر با این کیت زیاده روی کرده است؟ خوشبختانه، جدای از چند گام اشتباه، این شرکت با کیت موبایل MKE 200 بیشتر درست عمل می کند تا اشتباه.

در اینجا چیزی است که ما دوست داریم

 • کیفیت صدای عالی نسبت به قیمت
 • کیفیت ساخت محکم برای اجزای میکروفون و کیت
 • سه پایه برای ضبط دستی نیز کار می کند
 • به عنوان یک کیت ارتقاء صوتی همه در یک به خوبی کار می کند
 • نقاط اتصال استاندارد آن را با سایر دنده ها سازگار می کند

و آنچه ما نمی کنیم

 • بدون آداپتور USB-C یا Lightning
 • کابل های کد رنگی خوب خواهند بود

بازبینان خبره How-To Geek با هر محصولی که ما بررسی می کنیم، به طور عملی عمل می کنند. ما هر قطعه سخت‌افزاری را ساعت‌ها در دنیای واقعی آزمایش می‌کنیم و آن‌ها را از طریق معیارهای آزمایشگاه خود اجرا می‌کنیم. ما هرگز پرداختی را برای تأیید یا بررسی یک محصول نمی پذیریم و هرگز نظرات دیگران را جمع نمی کنیم. ادامه مطلب >>

کیت موبایل MKE 200 برای چه کسانی مناسب است؟

Sennheiser MKE 200 Mobile Kit دستی
کریس ووک / How-To Geek

وقتی صحبت از ویدیو با کیفیت حرفه ای به میان می آید، صدا کلیدی است. می‌توانید فیلم‌های 4K با درجه‌بندی رنگی کامل داشته باشید، اما اگر کیفیت صدا ضعیف باشد، کل ویدیو کار یک آماتور به نظر می‌رسد.

کیت موبایل Sennheiser MKE 200 اولین ارتقاء عالی برای تجهیزات ویدیویی شماست. این امر مخصوصاً اگر با تلفن خود فیلمبرداری می کنید صادق است، زیرا پایه و سه پایه تلفن هوشمند به شما کمک می کند فیلم های پایدارتری داشته باشید.

همانطور که بعداً به آن نگاه خواهم کرد، کیت موبایل MKE 200 دارای یک کفش سرد استاندارد و نقاط اتصال 1/4 اینچی است. این بدان معناست که به غیر از پایه گوشی هوشمند، همه چیز در کیت با دوربین بدون آینه یا DSLR شما کار می کند.

در کیت چیست؟

کریس ووک / How-To Geek

ویژگی اصلی کیت میکروفون شاتگان MKE 200 است. اگر به میکروفون و نه کیت علاقه دارید، میکروفون جداگانه فروخته می شود.

Sennheiser به جای بسته بندی یک سه پایه عمومی با نام تجاری Sennheiser در جعبه، در عوض با Manfrotto، شرکتی که به خاطر سه پایه ها و سرهای سه پایه اش شناخته می شود، شریک شد. سه پایه ساده است، اما دارای یک سر توپ قابل تنظیم است.

پایه گوشی هوشمند با برند Sennheiser است. جدا از این موارد، تمام کابل های مورد نیاز و همچنین یک شیشه جلو برای عکاسی در فضای باز را دریافت می کنید.

کیفیت ساخت: به طور شگفت انگیزی جامد

زاویه کیت موبایل Sennheiser MKE 200
کریس ووک / How-To Geek
 • ابعاد میکروفون: 2.71 x 2.36 x 1.53 اینچ (69 x 60 x 39 mm)
 • وزن میکروفون: 1.69 اونس (48 گرم)

با نگاهی به کیفیت ساخت، همه چیز در کیت با توجه به قیمت، سخت‌تر از آن چیزی است که انتظار دارید. میکروفون MKE 200 Sennheiser از آلومینیوم ساخته شده است، بنابراین سخت است اما همچنین به طرز شگفت آوری سبک است.

در حالی که Manfrotto PIXI Mini Tripod عمدتا پلاستیکی است، اما احساس قوی می کند. من در قرار دادن یک DSLR سنگین روی آن تردیدی ندارم، اما این ممکن است میزان تنظیم سر توپ را محدود کند. برای استفاده با گوشی های هوشمند، سه پایه آن به اندازه کافی محکم است که می تواند در هر زاویه ای نگه دارد.

مانند خود میکروفون، پایه گوشی هوشمند از آلومینیوم جامد ساخته شده است که باعث پایداری آن می شود. پایه روی یک چرخان قرار دارد و به شما امکان می دهد تلفن خود را در حالت عمودی یا افقی قرار دهید. یک کنترل قابل تنظیم به شما امکان می دهد پایه را در هر زاویه ای قفل کنید.

Sennheiser یک ایده هوشمندانه با کابل ها و میکروفون ارائه کرد. در انتهای هر یک از دو کابلی که به میکروفون وصل می شوند، یک پیچ وصل شده است که روی میکروفون بسته می شود. این کار کابل را ایمن می کند و از پاره شدن آن در حین ضبط جلوگیری می کند.

تنها جنبه بسته که تا حدودی خاموش به نظر می رسید، شیشه جلو بود. مهم نیست که چقدر سعی کردم آن را وصل کنم، هرگز احساس نکردم به درستی روی میکروفون نشسته است.

اتصال: ممکن است به یک دانگل نیاز داشته باشید

کابل Sennheiser MKE 200 Mobile Kit به برق وصل و قفل شده است
کریس ووک / How-To Geek
 • رابط: جک 3.5 میلی متری
 • کابل ها شامل: 3.5 میلی متر TRS، 3.5 میلی متر TRRS

میکروفون MKE 200 دارای جک 3.5 میلی متری در جلوی آن است و همانطور که در بالا ذکر شد، این یک کانکتور قفل است که بسیار مفید است. Sennheiser شامل دو کابل برای اتصال میکروفون است. یک کابل TRS برای اتصال به دوربین و یک کابل TRRS برای اتصال تلفن هوشمند وجود دارد. هر دوی این کابل ها سیم پیچی هستند تا بدون آویزان شدن کابل ها از تلفن یا دوربین شما، انعطاف پذیری را ارائه دهند.

تنها مشکل این است که هر دو کابل یک رنگ آبی هستند. این ممکن است به دلایل زیبایی شناختی خوب باشد، اما تشخیص آنها را دشوارتر از آنچه لازم است می کند. کابل TRRS با برچسب کاغذی با عنوان “تلفن هوشمند” برچسب گذاری شده است، اما با رنگ های متفاوت کابل ها تشخیص آنها آسان تر می شود.

این روزها اکثر گوشی ها از جک 3.5 میلی متری هدفون خلاص می شوند. Sennheiser آداپتور 3.5 میلی‌متری به USB-C یا آداپتور 3.5 میلی‌متری به لایتنینگ در جعبه ندارد. دانگل های شخص ثالث گران نیستند، اما دیدن حداقل یکی در جعبه آن بسیار خوب بود.

حتی اگر Sennheiser نمی‌خواهد یکی را در هر جعبه قرار دهد، ارائه کابل‌هایی برای MKE 200 که دارای لایتنینگ یا USB-C در یک طرف هستند، خوب است.

تنظیم همه چیز

محتویات جعبه کیت موبایل Sennheiser MKE 200
کریس ووک / How-To Geek

راه‌اندازی بستگی به این دارد که از دوربین یا تلفن استفاده می‌کنید، اما از آنجایی که به نظر می‌رسد فیلم‌برداران گوشی‌های هوشمند تمرکز این کیت هستند، به این صورت فرض می‌کنم که شما در حال راه‌اندازی هستید.

من دریافتم آسان تر است که ابتدا پایه گوشی هوشمند را به سه پایه وصل کنم، سپس گوشی خود را در پایه قرار دهم. هنگامی که پایه فنردار گوشی هوشمند را برای قرار دادن گوشی خود باز می کنید، سه پایه قدرت کمی بیشتر به شما می دهد. هنگامی که تلفن شما در جای خود قرار گرفت، می توانید از سوئیچ برای ایمن سازی آن استفاده کنید.

با نصب گوشی هوشمند خود، می توانید کابل را به میکروفون MKE 200 وصل کنید. می‌توانید ابتدا این کار را انجام دهید، اما انجام این کار پس از وصل کردن تلفن به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که کابل جلوی لنز دوربین شما آویزان نمی‌شود.

اگر در یک روز بادخیز در بیرون از خانه عکاسی می کنید، احتمالاً می خواهید جلو پنجره را زودتر وصل کنید. برای اینکه بتوانید آن را به درستی روی میکروفن ایمن کنید، کمی کار می‌برید، بنابراین نمی‌خواهید در این زمینه با این موضوع مقابله کنید.

فیلمبرداری با کیت MKE 200

بادگیر Sennheiser MKE 200 Mobile Kit
کریس ووک / How-To Geek

شما می‌خواهید در واقع تنظیم سه‌پایه را تا زمانی که در حال فیلم‌برداری هستید صرفه‌جویی کنید، زیرا مطمئن نیستید که چگونه می‌خواهید سه‌پایه را تنظیم کنید. سر توپ داخلی، همراه با قابلیت تنظیم پایه گوشی هوشمند، به شما امکان می دهد تقریبا در هر زاویه ای که فکرش را بکنید عکس بگیرید.

اگر به دنبال عکاسی با دست هستید، ماهیت سبک وزن سه پایه مفید است. این یک نوع چوب سلفی است و با نگه داشتن آن در کنار سه پایه، ویدیوی نرم تری نسبت به نگه داشتن گوشی به تنهایی به شما می دهد.

اگر از دوربین واقعی استفاده می کنید، کاربرد سه پایه در حالت دستی به وزن دوربین و لنز بستگی دارد. با این حال، سه پایه به عنوان یک جایگزین سبک و قابل حمل برای گزینه های اندازه کامل مفید خواهد بود.

در نهایت، برخلاف برخی از میکروفون های موبایل، هیچ برنامه یا بسته نرم افزاری وجود ندارد. شما باید از اپلیکیشنی مانند Filmic Pro (موجود در آیفون و اندروید) یا دوربین داخلی گوشی خود برای فیلمبرداری یا گزینه های مشابهی مانند Ferrite (موجود در آیفون) برای ضبط صدا استفاده کنید.

کیفیت صدا: میکروفن ستاره است

کیت موبایل سنهایزر MKE 200 بدون گوشی
کریس ووک / How-To Geek
 • پاسخ فرکانس: 40 تا 20000 هرتز
 • الگوی وانت: سوپرکاردیوئید
 • حداکثر سطح فشار صدا: 120 دسی بل SPL

Sennheiser MKE 200 یک میکروفون خازنی در قالب تفنگ ساچمه ای با الگوی پیکاپ سوپرکاردیویید است که برای ضبط صدا مستقیماً از جلو و رد صدا از طرفین است. مقدار کمی انرژی مورد نیاز خود را از دوربین یا تلفن شما از طریق کابل همراه می گیرد، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد باتری یا شارژ شدن نیست.

در حالی که میکروفون جهت دار است، به اندازه برخی دیگر از میکروفون های سبک شاتگان جهت دار به نظر نمی رسد. این چیز بدی نیست، فقط ارزش دانستن را دارد. به عنوان مثال، این میکروفون را برای ضبط مکالمات بین چند نفر راحت‌تر می‌کند، اما همچنین تشخیص یک صدا را در خیابان سخت‌تر می‌کند.

میکروفون های گوشی های هوشمند به خصوص از نزدیک راه زیادی را طی کرده اند. در فاصله، جایی است که شما شروع به از دست دادن کیفیت صدا خواهید کرد. MKE 200 با دور شدن از تلفن یا دوربین خود بسیار سازگارتر است و هرچه چند فوت دورتر شوید، افزایش کیفیت را بیشتر و بیشتر مشاهده خواهید کرد.

البته، مانند هر میکروفون دیگری، هر چه بیشتر از میکروفون دور شوید، فضای اتاقی که در آن هستید بیشتر شنیده می شود. در یک اتاق درمان نشده، برای بهترین صدا باید در حدود پنج فوت بمانید. در خارج، این کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

میکروفون دارای یک پایه شوک داخلی است که در به حداقل رساندن نویز دست زدن به خوبی کار می کند. اگر قصد دارید از سه پایه همراه برای ویدیوهای دستی استفاده کنید، خوب است. البته اگر سه پایه را بیش از حد بیاندازید یا تکان دهید، میکروفون آن را برمی دارد.

وقتی صحبت از صدای باد به میان می‌آید، شیشه جلوی خودرو به خوبی آن را کاهش می‌دهد. برخلاف برخی از شیشه‌های جلوی ارزان‌تر، کاهش زیادی در پیکاپ فرکانس‌های بالاتر با اتصال آن وجود ندارد.

نمونه میکروفون Sennheiser MKE 200


نمونه میکروفون Sennheiser MKE 200 با شیشه جلو

آیا باید کیت موبایل Sennheiser MKE 200 را بخرید؟

اگر به‌تازگی به‌عنوان یک تولیدکننده محتوا شروع کرده‌اید، کیت موبایل Sennheiser MKE 200 راهی عالی برای ارتقای صدای شما است. اگر این کیت را عمدتاً برای میکروفون می‌خرید (که به خاطر داشته باشید، به طور جداگانه در دسترس است)، پایه سه‌پایه و گوشی هوشمند هنوز هم ارزش بالایی دارد.

حتی اگر این میکروفون را برای دوربین بدون آینه یا DSLR می‌خرید و نیازی به پایه گوشی هوشمند ندارید، داشتن سه پایه مفید است. در حالی که ممکن است از قبل یک سه پایه بزرگتر و حرفه ای داشته باشید، داشتن این مدل کوچک دستی در بسیاری از موقعیت ها مفید است.

Sennheiser MKE 200 یک ارتقاء بزرگ نسبت به صدای داخلی گوشی شما است و به نظر من بهتر از جایگزین هایی مانند Rode VideoMic GO II است. پایه و سه پایه گوشی هوشمند را اضافه کنید و با قیمت مشابه، ارزش بهتری دارد.

رتبه بندی: 8/10
?

 • 1 – کار نمی کند
 • 2 – به سختی کاربردی
 • 3 – کمبود شدید در اکثر زمینه ها
 • 4- کارکرد دارد، اما دارای مشکلات متعددی است
 • 5 – خوب و در عین حال چیزهای زیادی برای دلخواه باقی می گذارد
 • 6 – به اندازه کافی برای خرید در فروش خوب است
 • 7 – عالی و ارزش خرید دارد
 • 8 – فوق العاده، نزدیک به بهترین در کلاس
 • 9 – بهترین در کلاس
 • 10 – کمال مرزی

قیمت: 100 دلار

در اینجا چیزی است که ما دوست داریم

 • کیفیت صدای عالی نسبت به قیمت
 • کیفیت ساخت محکم برای اجزای میکروفون و کیت
 • سه پایه برای ضبط دستی نیز کار می کند
 • به عنوان یک کیت ارتقاء صوتی همه در یک به خوبی کار می کند
 • نقاط اتصال استاندارد آن را با سایر دنده ها سازگار می کند

و آنچه ما نمی کنیم

 • بدون آداپتور USB-C یا Lightning
 • کابل های کد رنگی خوب خواهند بود

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *