آیا Hola VPN در کروم ایمن است؟, محتوا مارکتینگ


کوربین داونپورت / How-To Geek

دلیل خوبی برای استفاده از Hola وجود ندارد. در حالی که رایگان بودن آن خوب است، امنیت و حریم خصوصی شما را نمی توان تضمین کرد، و جایگزین های رایگان بسیار مطمئن تری وجود دارد.

Hola VPN سرویسی است که به‌شدت در سراسر وب تبلیغ می‌کند و ادعا می‌کند که می‌تواند به شما کمک کند به سایت‌هایی دسترسی پیدا کنید که معمولاً نمی‌توانید آن را انجام دهید. با این حال، برخی از مسائل جدی در مورد جنبه فنی نحوه عملکرد آن وجود دارد، به غیر از سابقه طولانی رسوایی – همه اینها این سوال را ایجاد می کند که آیا در وهله اول باید از افزونه Hola VPN استفاده کنید یا خیر.

هولا چیست و چگونه کار می کند؟

ابتدا، اجازه دهید به فناوری Hola در کروم نگاه کنیم. شما از طریق یک افزونه کروم – یا هر مرورگری که استفاده می کنید – به Hola دسترسی پیدا می کنید و شما را به یک گره خروجی (نقطه ای در شبکه) متصل می کند و به شما امکان می دهد آدرس IP آن گره را فرض کنید.

اگر با VPN آشنا هستید، ممکن است این برای شما آشنا به نظر برسد، با این تفاوت که تفاوت های کلیدی وجود دارد. برای مثال، هنگام استفاده از یک VPN “واقعی”، گره ای که به آن متصل می شوید یک سرور VPN است که متعلق به سرویس است و توسط آن اداره می شود. این به این معنی است که شما آدرس IP آن سرور را دریافت می کنید، اما برای مشکل ارائه دهنده پول می پردازید.

کمی بیشتر در مورد نحوه عملکرد همه اینها وجود دارد. راهنمای کامل ما در مورد شبکه های خصوصی مجازی را برای اطلاعات بیشتر بررسی کنید.

Hola ادعا می کند که نسخه پریمیوم آن – که بیش از 80 دلار در سال هزینه دارد – به این ترتیب کار می کند، اما نسخه رایگان آن “محور جامعه” است. وقتی شما یا هر یک از 265 میلیون کاربر که Hola ادعا می کند افزونه کروم را باز می کنید و مکانی را برای اتصال انتخاب می کنید، سروری را انتخاب نمی کنید که توسط Hola اداره می شود.

در عوض، گره توسط یک کاربر دیگر تامین می‌شود—شما اساساً ترافیک خود را از طریق دستگاه شخص دیگری و ترافیک او را از طریق دستگاه شما هدایت می‌کنید. این چیزی است که باید تکرار شود، زیرا Hola این را کاملاً با کلمات بسیار واضح بیان نمی کند، در عوض فقط در صفحه اصلی خود می گوید که شما “با حداقل منابع به شبکه ما کمک می کنید.”

1.JiBnMqyl6S, محتوا مارکتینگ

این باعث می‌شود Hola یک شبکه همتا به همتا (P2P) باشد و مشکلات زیادی را با خود به همراه دارد. بزرگترین کارایی آن است: از آنجایی که افزونه Hola Chrome از پهنای باند آپلود و بارگیری شما استفاده می کند، هر زمان که متصل می شوید سرعت شما به احتمال زیاد به یک خزیدن کاهش می یابد. که خودمان کمی با آن بازی کردیم، سرعت ها هر بار ضعیف بوده است.

مسئله دیگر این است که شخصی که نمی‌شناسید از آدرس IP شما برای انجام کارهایی استفاده می‌کند که شما در مورد آنها نمی‌دانید. اگر آنها در حال کرک کردن نتفلیکس هستند، مطمئناً خوب است، اما اگر آنها کار مجرمانه ای انجام می دهند یا تورنت ها را دانلود می کنند، ممکن است به این معنی باشد که شما در نهایت به خاطر رفتار آنها درگیر هستید.

Hola Security

بحث امنیت هم هست یک VPN از پروتکل های VPN برای ایمن سازی اتصالات خود استفاده می کند، برنامه های خاصی که نحوه تعامل VPN با سایت ها و سرورها را تعیین می کند. Hola در پرسش‌های متداول خود ادعا می‌کند که از IKEv2 یا پروتکل پروکسی استفاده می‌کند، اما ما مشکوک هستیم که IKEv2 – که سریع است اما سابقه مشکلات امنیتی دارد – فقط هنگام اتصال به سرورهای پریمیوم استفاده می‌شود و کاربران رایگان با استفاده از پروتکل پروکسی

این یک تمایز مهم است، زیرا پروکسی ها، به صراحت، مانند غربال نشت می کنند. همانطور که در مقاله خود در مورد مقایسه VPN ها با پروکسی ها با جزئیات بیشتری توضیح دادیم، پروکسی ها هیچ امنیت واقعی ارائه نمی دهند و سرعت اتصال شما را برای بوت کردن کاهش می دهند. در حالی که سناریوهایی وجود دارد که در آن ها انتخاب بهتری نسبت به VPN ها هستند، هیچ یک از آنها برای اکثر کاربران Hola اعمال نمی شود.

نتیجه این است که اگر از افزونه کروم Hola استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد ترافیک خود را در معرض دید هر کسی که می‌خواهد ببیند، می‌کنید. اگر می‌خواهید نتفلیکس را از حالت انسداد خارج کنید، خوب است – اگرچه احتمالاً کار نخواهد کرد – اما برای هر کسی که واقعاً به امنیت نیاز دارد یک فاجعه است. فعالان و روزنامه نگارانی که در کشورهایی که توسط رژیم های اقتدارگرا اداره می شوند کار می کنند، مانند تورنت ها، در استفاده از Hola مشکل ایجاد می کنند.

افزونه Hola VPN در مقابل VPN های “واقعی”.

نتیجه این است که Hola بیشتر یک پروکسی تجلیل شده است تا VPN، و به نظر می رسد که شرکت موافق است: در حالی که به طور رسمی هنوز “Hola VPN” نامیده می شود، تعداد بسیار کمی از کپی در صفحه وب آن عبارت خارج از اعلان حق چاپ را ذکر می کند. پایین هر صفحه و چند تصویر

1.JiBnMqyl6S, محتوا مارکتینگ

تنها استثنا ممکن است طرح پریمیوم باشد که از سرورها برای جعل آدرس IP خود استفاده می کنید و احتمالاً از پروتکل VPN استفاده می کنید. با این حال، حتی یک نگاه سریع به صفحه فرود به شما این تصور را می دهد که هر یک از بهترین VPN های موجود در بازار آن را از آب خارج می کند.

حتی اگر این دلایل فنی به تنهایی دلیل کافی برای اجتناب از Hola باشد، دلایل بیشتری برای استفاده نکردن از Hola VPN برای کروم وجود دارد — فقط تاریخچه مبهم آن را در نظر بگیرید.

مشکلات گذشته با افزونه Hola VPN Chrome

به همان اندازه که برخی از این مسائل فنی جدی هستند، این شرکت نیز گذشته ای پررنگ داشته است. اگرچه در ابتدا به اندازه کافی منصفانه به نظر می رسد که شما می توانید از پهنای باند مری استفاده کنید و بنابراین او می تواند از پهنای باند شما استفاده کند – برای مثال VPN های غیرمتمرکز از فلسفه مشابهی پیروی می کنند – این نیز برای شرکت پشتیبان Hola درآمدی ندارد.

در سال 2015، TorrentFreak متوجه شد که برای رفع این مشکل، Hola پهنای باند کاربران را به اشخاص ثالث فروخته است. این به طور موثر شبکه Hola (در آن زمان تقریباً 46 میلیون کاربر) را به یک بات نت غول پیکر تبدیل کرد. اگر افزونه کروم Hola را نصب کرده بودید، دستگاه شما عملاً به اسارت Hola یا به طور دقیق تر، شرکت مادر آن Luminati شده بود.

مطابق با TorrentFreak، این تنها به این دلیل آشکار شد که یک ادمین 8chan بدنام ادعا کرد یک بات نت متعلق به Hola به صفحه پیام او حمله کرده است، اگرچه احتمالاً بدون اطلاع مستقیم Hola از کار افتاده است. در پاسخ، موسس Hola، Ofer Vilenski ادعا کرد که کاربران Hola می‌توانستند بدانند که دستگاه‌های آن‌ها می‌توانند از این طریق ساقط شوند، همانطور که به وضوح در شرایط خدمات ذکر شده است – حتی اگر قبلاً هرگز به آن اشاره نشده بود. TorrentFreak آن را مطرح کرد.

آیا Hola قانون خود را پاکسازی کرده است؟

ممکن است فکر کنید که افشای این که این VPN رایگان از کاربران خود در یک بات نت استفاده می کند، واکنش شدیدی را به دنبال خواهد داشت، اما جدا از برخی خشم رسانه ها، چیز زیادی وجود نداشته است. اگرچه به نظر می‌رسد که این شرکت در حال بررسی این اشخاص ثالث بهتر است، و شانس اپراتورهایی که می‌خواهند از شبکه برای انجام حملات بات‌نت استفاده کنند، کمتر می‌کند، اما همچنان از فروش پهنای باند کاربران بی‌خبر می‌شود.

تنها چیزی که تغییر کرده این است که لومیناتی فروش را انجام نمی دهد، بلکه یک شرکت Bright Data است، همانطور که در اولین ورودی سوالات متداول Hola مشخص شده است. بنابراین، در حالی که احتمالاً هنگام استفاده از Hola بخشی از یک حمله سایبری نخواهید شد، هیچ راهی وجود ندارد که این شرکت‌ها با داده‌های شما چه کار دیگری انجام دهند.

آیا باید از برنامه افزودنی VPN رایگان Hola استفاده کنید؟

نتیجه این است که Hola این ضرب المثل قدیمی را ثابت می کند که اگر برای چیزی پول پرداخت نمی کنید، شما محصول خود هستید. در حالی که استفاده به عنوان یک VPN رایگان جالب به نظر می رسد، به نظر ما خطرات امنیتی بسیار زیاد است، به خصوص که تعداد زیادی VPN رایگان قابل اعتماد در اطراف شما وجود دارد که می توانید به جای آن از آن استفاده کنید.

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *