لازم نیست که این یک بازی حدس زدن باشد.

ungvar/Shutterstock.com

در حالی که بیشتر گل میخ یاب ها آهنرباهای شکوهمند هستند، آنهایی که گران قیمت هستند کار بهتری انجام می دهند و دیوارهای ضخیم تر را اسکن می کنند، که ضروری است. هیچ‌کدام از آنها بی‌خطا نیستند، اما هر چیزی بهتر از هیچ است.

گل میخ یاب ابزار ارزشمندی است که همه باید در خانه داشته باشند، اما آیا موارد گران قیمت بهتر عمل می کنند؟ هنگام آویزان کردن تصاویر، نصب تلویزیون 75 اینچی جدید به دیوار، یا کار بر روی یک پروژه DIY در خانه، ابزار خوبی برای یافتن ایمن گل میخ ها و اجتناب از سیم های برق پشت دیوار می خواهید.

در حالی که همیشه می‌توانید از روش «در زدن، گوش دادن و حدس زدن» استفاده کنید یا از یک خواربارفروشی یا فروشگاه لوازم خانگی در نزدیکی یک گل میخ یاب ارزان‌قیمت تهیه کنید، ایجاد سوراخ در دیوار کار خطرناکی است. و هیچ چیز بدتر از این نیست که یک گل میخ را به طور کامل از دست بدهید و مجبور شوید سوراخ دیگری در دیوار خود ایجاد کنید.

می توانید گل میخ یاب ارزان قیمت حدود 10 دلار تهیه کنید یا 50 تا 100 دلار برای یک گل میخ یاب گران قیمت یا چند سنسور حرفه ای خرج کنید. در زیر، ما به برخی از عوامل مهم می پردازیم و توضیح می دهیم که آیا گل میخ یاب های گران قیمت تر حتی ارزش خرید دارند یا خیر.

Stud Finder چیست

گچ و گچ در اتاق نشیمن
رابرت کنشکه/Shutterstock.com

گل میخ یاب ابزار محبوبی است که در ساخت و سازهای تجاری پیدا خواهید کرد و بسیاری از صاحبان خانه آنها را برای نصب تصاویر، آینه ها و قفسه ها دارند. همانطور که از نام آن پیداست، این ابزار می تواند به شما کمک کند گل میخ هایی را که پشت دیوار خشک رنگ شده خود پنهان شده اند پیدا کنید.

قبل از آن رنگ تازه در خانه، دیوارها شبیه تصویر بالا هستند. تمام این خطوط سوراخ‌های میخ‌ها و پیچ‌هایی را که از دیوار خشک به گل میخ‌های چوبی و قاب خانه می‌رود، می‌پوشاند.

وقتی سعی می کنید یک میخ را به دیوار بکوبید و یک قاب عکس سنگین را آویزان کنید، می خواهید آن میخ یا پیچ را در گل میخ چوبی قرار دهید، نه فقط دیوار خشک را. و حتی اگر لنگرها و بست های دیوار خشک کار می کنند، بهتر است یک گل میخ در دیوار خود پیدا کنید. به علاوه، لنگرها سوراخ های بزرگی ایجاد می کنند.

گل میخ یاب ها معمولا در دو گزینه فروخته می شوند: یاب مغناطیسی که پیچ ها را تعیین می کند یا مدل الکتریکی با چند ویژگی و سنسور اضافی. بسته به آنچه خریداری می کنید، زمان آسان تری برای چکش زدن به چوب خواهید داشت. حتی برخی قول می‌دهند که اگر پول کافی خرج کنید، «درون دیوارتان» را به شما نشان خواهند داد.

آیا میخ یاب ارزان کار می کند؟

گل میخ ارزان قیمت روی دیوار
Lost_in_the_Midwest/Shutterstock.com

گل میخ یاب های الکترونیکی معمولاً با باتری کار می کنند، به طور فعال گل میخ را با استفاده از حسگرها تشخیص می دهند و اغلب می توانند چگالی گل میخ را نیز پیدا کنند. برخی می‌توانند چوب و فلز را ببینند و مدل‌های گران‌تر حتی دارای ویژگی تشخیص برق متناوب هستند.

من یک گل میخ یاب 10 دلاری شبیه مدل تصویر بالا دارم، و پس از گذراندن چند دقیقه با آن، به سرعت از تمام نکات مثبت کاذب، بیپ و عجیب و غریب ناامید خواهم شد. تنها کاری که انجام می دهد این است که وقتی چیزی را حس می کند بوق می زند، و من مطمئن نیستم که می خواهم چوب، لوله فلزی را سوراخ کنم یا به سیم های برق برخورد کنم. نه ممنون! و تلاش برای استفاده از گل میخ مغناطیسی حتی بدتر و بیشتر یک بازی حدس زدن است.

مشکل اینجاست که همه خانه ها یکسان ساخته نمی شوند. برخی از آنها از دیوار خشک 5/8 اینچی استفاده می کنند، شما می توانید از دیوار خشک 1/2 اینچی استفاده کنید، برخی از آنها دارای چوب کشتی یا تزئینی در بالای دیوار خشک هستند، و برخی از خانه ها به طور کامل از مواد دیگر استفاده می کنند. مگر اینکه خانه جدیدی بسازید، احتمالاً عمق مصالح دیوار را نمی دانید و گل میخ ارزان قیمت ابزارهای همه منظوره و فاقد ویژگی هستند. بسیاری از دیوارهای ضخیم نمی خوانند و آن را بی فایده می کنند.

مزایای خرج کردن پول بیشتر

یک گل میخ یاب خوب فقط چوب را در پشت دیوارهای شما قرار نمی دهد. بیش از یک اینچ عمق می خواند و حتی به شما کمک می کند مرکز آن 2×4 را پیدا کنید. من دستگاه گل میخ Franklin T6 را دارم، و هر دو سر گل میخ را به من نشان می دهد، که باعث می شود چند میخ در دیوار بگذارم، یک عکس را با فاصله یکسان نگه دارم، و شانس کمتری برای اشتباه داشته باشیم.

برخی از مدل‌های گران‌تر، حتی مدل‌های زیر 30 دلار، دارای حالت «حسگر عمیق» هستند که روی دیوارهای ضخیم‌تر کار می‌کند. بنابراین، اگر مواد موجود در خانه خود را می دانید، این یک مسیر عالی است. با این حال، بسیاری از ناودانی‌های «فوق‌العاده‌تر» صفحه‌نمایش‌هایی دارند که سعی می‌کنند به توضیح آنچه پیدا می‌کنند کمک کنند، اما معمولاً کاربر را گیج می‌کنند.

همیشه ایده خوبی است که دفترچه راهنمای کاربر را بخوانید، ببینید آیا گل میخ یاب نیاز به کالیبراسیون دارد یا خیر، و سعی کنید از حالت عمق مناسب برای عمق دیوار خشک خانه خود استفاده کنید. ویدیوی بالا کمی بیش از حد است، زیرا بیشتر دیوارها چیزهای زیادی در پشت خود پنهان نمی کنند، اما به شما نشان می دهد که گل میخ یاب چقدر می تواند نادرست باشد.

آیا باید گل میخ یاب بهتری بخرید؟

گل میخ یاب و آیفون
WALABOT

بنابراین، آیا باید به استفاده از گل میخ یاب که دارید ادامه دهید یا چیز گران‌تری بخرید؟ خوب، این بستگی به تعداد دفعات استفاده از آن و نوع دیوارهای خانه شما دارد. با این حال، بله، می توانید بدون صرف هزینه زیاد از یک گل میخ یاب گران تر بهره مند شوید.

یک گل میخ یاب با کیفیت دارای حالت های عمقی متعدد است، به شما در مورد کابل های الکتریکی که می خواهید از آنها اجتناب کنید هشدار می دهد و یک نمونه خوب کار را آسان تر می کند. در عین حال، هر گل میخ یاب بهتر از هیچ است. همانطور که گفته شد، هیچ یک از آنها بی خطا نیستند و همانطور که در ویدیوی بالا مشاهده می کنید، چندین متغیر می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. WALABOT DIY 2 یکی از گران ترین گل میخ یاب ها است، اما زمانی که کار می کند به طرز شگفت آوری دقیق است.

یک گل میخ یاب گرانتر ارزشش را دارد، به خصوص اگر عمق دیوارهای خود را بدانید. شما همیشه می خواهید افقی و عمودی بروید و سعی کنید موارد مثبت کاذب را رد کنید و تصاویر را در مناطقی آویزان کنید که احتمال کمتری وجود دارد که در پشت دیوار خشک چیزی پنهان شود.

در پایان، جنس دیوار شما و نوع ابزاری که استفاده می کنید اهمیت دارد، اما هیچ چیز ایراد ندارد. بنابراین، اگر نگران هستید، استخدام یک متخصص را در نظر بگیرید.

آنچه ما دوست داریم

ابزار مغناطیسی ارزان

برو بزرگ!

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *