Ladanifer / Shutterstock.com

بسیاری از مردم تا لحظه به خواب رفتن از تلفن خود استفاده می کنند، سپس به معنای واقعی کلمه با آنها در رختخواب هستند – یا در نزدیکی شارژ می شوند – تمام شب. استفاده از تلفن قبل از خواب در حال حاضر عالی نیست، اما آیا نزدیکی هم بد است؟

محققان بر این باورند که استفاده از تلفن قبل از خواب می تواند باعث بی کیفیتی خواب شود. با این حال، وقتی بالاخره خوابیم چطور؟ آیا نزدیک بودن تلفن به صورت ناخودآگاه روی ما تأثیر می گذارد؟ و آیا خوابیدن هر شب در کنار یک مینی کامپیوتر خطراتی برای سلامتی دارد؟

مربوط: آیا شارژ کردن گوشی در طول شب برای باتری مضر است؟

چگونه تلفن شما خواب شما را بدتر می کند

ابتدا اجازه دهید در مورد تأثیرات داشتن تلفن در نزدیکی روی خواب صحبت کنیم. همانطور که گفته شد، استفاده از تلفن به طور کلی مورد توافق است قبل از تخت خوب نیست صفحه نمایش روشن و محرک بی پایان چرخه خواب ما را مختل می کند و از “خاموش شدن” مغز ما جلوگیری می کند.

اینها همان نگرانی‌هایی هستند که در مورد داشتن تلفن در نزدیکی زمانی که واقعاً خواب هستید، وجود دارد. اکثر مردم چند بار در طول شب از خواب بیدار می شوند. در مواقعی که در تلاش برای دوباره به خواب رفتن هستید، گرفتن گوشی خود وسوسه انگیز است.

تابش نور روشن در چشمان شما و یک حرکت سریع در اینستاگرام به شما کمکی نمی کند که دوباره بخوابید. این سیگنال به مغز و بدن شما می دهد که زمان خواب به پایان رسیده است و این دقیقا برعکس چیزی است که شما می خواهید. دور از دسترس قرار دادن تلفن خود می تواند به مهار این وسوسه کمک کند.

مربوط: آیا عینک های نور آبی کار می کنند؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

آیا خطرات دیگری برای سلامتی وجود دارد؟

در مورد خطرات سلامتی خوابیدن در کنار تلفن چطور؟ مردم برای مدت طولانی نگران انتشار تشعشعات الکترونیکی هستند. آیا حقیقتی در این نگرانی ها وجود دارد؟

تلفن های هوشمند قادر به برقراری ارتباط با انتقال امواج رادیویی از طریق شبکه ای از آنتن ها هستند. این امواج رادیویی که امواج فرکانس رادیویی نیز نامیده می شوند، میدان های الکترومغناطیسی هستند. برخلاف تشعشعی که احتمالاً با آن آشنا هستید – مانند اشعه ایکس – میدان های الکترومغناطیسی نمی توانند پیوندهای شیمیایی را بشکنند و یا باعث یونیزاسیون در بدن شوند.

در سال 2014، آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) میدان های الکترومغناطیسی تلفن های هوشمند را به عنوان “احتمالا سرطان زا برای انسان” طبقه بندی کرد. با این حال، این سازمان هیچ افزایش خطر ابتلا به سرطان سر یا گردن با استفاده از گوشی های هوشمند بیش از 10 سال را پیدا نکرده است. مطالعات دیگر نتایج مشابهی داشته اند، اگرچه انجمن سرطان آمریکا اشاره می کند که مطالعه آن کار سختی است.

نتایج یک مطالعه جدیدتر در سال 2018 توسط برنامه ملی سم شناسی ایالات متحده (NTP) منتشر شد. آنها متوجه افزایش خطر تومورهای قلبی غیر معمول در موش های صحرایی نر شدند، اما نه در موش های ماده یا نر یا ماده. موش. مطالعه NTP همچنین خطر افزایش احتمالی انواع خاصی از تومورها در مغز و غدد فوق کلیوی را گزارش کرد.

با این حال، بررسی این مطالعه نشان داد که اجازه نمی دهد در مورد توانایی انرژی فرکانس رادیویی در ایجاد سرطان نتیجه گیری شود. NTP تشعشعات فرکانس رادیویی را در فهرست قرار گرفتن در معرض سرطان زا قرار نمی دهد.

متأسفانه، ما پاسخ روشنی برای اثرات خوابیدن در کنار گوشی هوشمند نداریم. به علاوه، بسیاری از ما نه تنها در رختخواب نزدیک تلفن هایمان هستیم. احتمالاً همین لحظه یکی را در جیب یا دستان خود دارید. هر خطری برای سلامتی که با خوابیدن در نزدیکی تلفن همراه باشد، به احتمال زیاد در زندگی روزمره شما نیز صدق می کند.

آنچه ما می دانیم این است که قرار گرفتن در معرض میدان های الکترومغناطیسی به میزان قابل توجهی با دور شدن از دستگاه کاهش می یابد. احتمالاً تمام روز در نزدیکی تلفن خود هستید، پس چرا در شب به آن فضا نمی دهید؟ واقعاً دلیلی برای خوابیدن با گوشی در کنار خود در رختخواب وجود ندارد و ممکن است با ردیاب های خواب نیز وقت خود را تلف کنید.

مربوط: شما خواب خود را اشتباه پیگیری می کنید

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *