آیا عکس هایی که مردم برای شما در iMessage ارسال می کنند در آیفون شما ذخیره می شوند؟ در اینجا نحوه جلوگیری از ذخیره عکس‌ها توسط Messages در آیفون شما آمده است.

 

در حال پیمایش در میان عکس‌هایتان هستید و سعی می‌کنید چند عکس خانوادگی دوست‌داشتنی را به خاله بریل خود نشان دهید، وقتی عکسی در رول دوربین شما ظاهر می‌شود که قطعاً نمی‌خواستید او ببیند. شما عکس را نگرفتید، پس چگونه به آنجا رسید؟ خوب، احتمالاً این عکسی است که شخصی برای شما در برنامه Messages در آیفون شما ارسال کرده است. احتمالاً باید یاد بگیرید که چگونه پیام‌ها را از ذخیره خودکار عکس‌ها در آیفون خود بازدارید.

به‌طور پیش‌فرض، آیفون شما هر عکسی را که در برنامه پیام‌ها دریافت می‌کنید در رول دوربین شما ذخیره می‌کند. می‌توانید همه آنها را در بخش ویژه‌ای به نام اشتراک‌گذاری شده با شما و همچنین در کتابخانه دوربین اصلی خود پیدا کنید.

اگر ترجیح می‌دهید آیفون‌تان هر عکسی را که در iMessage دریافت می‌کنید در رول دوربینتان ذخیره نکنید، در اینجا نحوه جلوگیری از ذخیره پیام‌ها در برنامه Photos آمده است.

چگونه تمام عکس‌هایی را که در پیام‌های آیفون دریافت می‌کنید از ذخیره کردن خودداری کنید

به‌طور پیش‌فرض، ویژگی Shared with You در iOS به‌طور خودکار عکس‌های ارسال شده برای شما در iMessage را ذخیره می‌کند. این عکس‌ها در بخش اشتراک‌گذاری شده با شما در برنامه Photos و همچنین در رول دوربین شما ظاهر می‌شوند. با این حال ممکن است همیشه نخواهید این اتفاق بیفتد. در این صورت، می‌توانید ویژگی اشتراک‌گذاری شده با شما را برای برنامه پیام‌ها خاموش کنید. این کار باعث می‌شود دستگاه شما عکس‌ها یا ویدیوهایی را که دریافت می‌کنید در برنامه پیام‌ها ذخیره نکند.

برنامه تنظیمات را در آیفون خود باز کنید . (قبل از اقدام بهتر است یک اشتراک v2ray برای آیفون تهیه کنید.)

 1. به پایین بروید و برنامه پیام ها  را انتخاب کنید .
  تنظیمات پیام های آیفونتنظیمات پیام های آیفون
 2. اشتراک گذاری شده با شما را انتخاب کنید .
  گزینه های آیفون با شما به اشتراک گذاشته شده استگزینه های آیفون با شما به اشتراک گذاشته شده است
 3. برای خاموش کردن اشتراک‌گذاری تمام محتوای دریافتی در iMessage، اشتراک‌گذاری خودکار  را خاموش کنید .
  اشتراک گذاری خودکار آیفون خاموش استاشتراک گذاری خودکار آیفون خاموش است
 4. برای خاموش کردن اشتراک‌گذاری فقط برای عکس‌ها، به پایین بروید و عکس‌ها را  خاموش کنید .
  ذخیره پیام ها در عکس ها در آیفون را خاموش کنیدذخیره پیام ها در عکس ها در آیفون را خاموش کنید
 5. هر عکس دریافتی در iMessage دیگر نباید ذخیره شود.

چگونه ذخیره عکس ها را از مکالمات iMessage خاص متوقف کنیم

اگر بخواهید آیفون شما به صورت خودکار عکس‌های برخی از مکالمات را ذخیره کند، اما از برخی مکالمات نه؟ ممکن است بخواهید آیفونتان تصاویر ارسال شده در چت دوستان بداخلاق شما را ذخیره نکند، اما ممکن است بخواهید به طور خودکار عکس های ارسال شده در چت گروهی خانواده شما را ذخیره کند. خبر خوب این است که می توانید اشتراک گذاری با شما را به صورت مکالمه به مکالمه روشن و خاموش کنید.

 1. برنامه پیام‌ها را اجرا کنید و مکالمه‌ای را که می‌خواهید ذخیره عکس‌ها را از آن متوقف کنید، باز کنید.
 2. روی نام مکالمه در بالای صفحه ضربه بزنید.
  نام مکالمه آیفوننام مکالمه آیفون
 3. نمایش در اشتراک‌گذاری شده با شما را  خاموش کنید.
  نمایش آیفون با شما به اشتراک گذاشته شده استنمایش آیفون با شما به اشتراک گذاشته شده است
 4. آیفون شما دیگر عکس‌های این مکالمه را ذخیره نمی‌کند، اما همچنان عکس‌های هر مکالمه‌ای را که تنظیمات آن روشن است ذخیره می‌کند.
 5. می توانید تنظیم را برای هر تعداد مکالمه که بخواهید خاموش کنید.

چگونه عکس‌هایی را که در iMessage می‌گیرید از ذخیره در رول دوربین خود متوقف کنید

اگر می‌خواهید چیزی را سریع بگیرید و در مکالمه بفرستید، برنامه پیام‌ها به شما امکان می‌دهد مستقیماً در داخل برنامه عکس بگیرید. این عکس‌ها به‌طور خودکار در رول دوربین شما ذخیره می‌شوند، اما چگونه می‌توانید از ذخیره آن‌ها جلوگیری کنید؟

خب متاسفانه نمیتونی درست مانند واتس‌اپ، می‌توانید عکس‌هایی را که دریافت می‌کنید از ذخیره کردن جلوگیری کنید، اما هیچ راهی برای جلوگیری از ذخیره کردن عکس‌هایی که در برنامه می‌گیرید را آیفونتان متوقف کنید. تنها گزینه شما حذف دستی عکس ها در برنامه Photos است.

چگونه عکس های ذخیره شده در آی فون خود را از iMessage حذف کنیم

هر عکسی که با شما در iMessage به اشتراک گذاشته می‌شود به‌طور پیش‌فرض در رول دوربین شما ذخیره می‌شود، اما در نهایت در یک پوشه خاص به نام Shared with You نیز قرار می‌گیرد. می‌توانید عکس‌ها را از این پوشه حذف کنید تا از رول دوربین خود حذف شوند. حذف یک عکس به اشتراک گذاشته شده فقط آن را از برنامه Photos حذف می کند. عکس در مکالمه پیام‌های شما باقی می‌ماند.

هر عکسی که خودتان در برنامه پیام‌ها می‌گیرید در برنامه اشتراک‌گذاری شده با شما ظاهر نمی‌شود، بنابراین برای حذف آن‌ها باید آن‌ها را در رول دوربین خود بیابید.

 1. برنامه Photos را  باز کنید .
 2. برای حذف عکسی که با شما در پیام‌ها به اشتراک گذاشته شده است، برگه For You را انتخاب کنید و به قسمت Shared With You  بروید .
  بخش آیفون به اشتراک گذاشته شده با شمابخش آیفون به اشتراک گذاشته شده با شما
 3. روی عکس اشتراک‌گذاری‌شده‌ای که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید و نگه دارید.
 4. حذف عکس مشترک را انتخاب کنید .
  آیفون حذف عکس به اشتراک گذاشته شدهآیفون حذف عکس به اشتراک گذاشته شده
 5. عکس از برنامه Photos حذف شده است اما همچنان در مکالمه پیام‌ها قابل مشاهده خواهد بود.
 6. برای حذف عکسی که خودتان در برنامه پیام‌ها گرفته‌اید، روی برگه کتابخانه  ضربه بزنید .
 7. در میان عکس‌های خود پیمایش کنید تا عکسی را که گرفته‌اید در برنامه پیام‌ها پیدا کنید.
 8. روی عکس ضربه بزنید تا باز شود و سپس روی نماد سطل زباله  ضربه بزنید .
  نماد سطل زباله آیفوننماد سطل زباله آیفون
 9. حذف عکس را انتخاب کنید .
  حذف عکس آیفونحذف عکس آیفون
 10. اکنون عکس شما از رول دوربین شما حذف شده است.

چگونه به صورت دستی عکس هایی را که دریافت می کنید در iMessage ذخیره کنید

اگر تصمیم دارید که می‌خواهید ویژگی اشتراک‌گذاری شده با شما را در پیام‌ها غیرفعال کنید، خواه این ویژگی برای همه مکالمات باشد یا فقط برای موارد خاص، عکس‌های دریافت شده در آن مکالمات در آیفون شما ذخیره نمی‌شوند. با این حال، اگر عکس‌هایی را دریافت کرده‌اید که تصمیم دارید آن‌ها را نگه دارید، می‌توانید به صورت دستی ذخیره کنید.

 1. مکالمه حاوی عکسی را که می خواهید ذخیره کنید باز کنید.
 2. عکس را در مکالمه پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید و نگه دارید.
 3. ذخیره را انتخاب کنید .
  عکس ذخیره آیفونعکس ذخیره آیفون
 4. عکس در رول دوربین شما ذخیره می شود.
 5. همچنین می توانید روی  نماد ذخیره  در کنار تصویر ضربه بزنید.
  نماد ذخیره آیفوننماد ذخیره آیفون

چه چیزی در آیفون با شما به اشتراک گذاشته می شود؟

در iOS 15، اپل قابلیتی به نام اشتراک گذاری شده با شما را معرفی کرد که یافتن محتوایی را که افراد دیگر با شما در برنامه Messages به اشتراک می گذارند، آسان تر می کند. به عنوان مثال، اگر شخصی برای شما پیوندی به یک وب سایت، آهنگ Apple Music یا عکس یا ویدیو بفرستد، ممکن است آنها را فراموش کنید و هرگز فرصتی برای بررسی آنها پیدا نکنید.

اشتراک‌گذاری شده با شما، محتوای به اشتراک‌گذاشته‌شده را با افزودن آن به برنامه مربوطه در آیفون، جلو و در مرکز نگه می‌دارد. برای عکس‌ها و ویدیوها، به این معنی است که تصاویر یا ویدیوها در بخش اشتراک‌گذاری با شما در برنامه Photos ذخیره می‌شوند. آهنگ‌ها در بخش Shared with You برنامه Apple Music، لینک‌ها در بخش Shared with You در Safari و غیره ظاهر می‌شوند. این ویژگی با بسیاری از برنامه های اپل، از جمله برنامه پادکست، برنامه Apple TV و برنامه News کار می کند.

عکس‌هایی که در برنامه پیام‌ها دریافت می‌کنید به‌طور خودکار در رول دوربین شما ذخیره می‌شوند. اگر آن پیام‌ها از مکالمه حذف شوند، از رول دوربین شما نیز حذف خواهند شد. در صورت تمایل می توانید تصاویر را به صورت دستی در رول دوربین خود ذخیره کنید. سپس در عکس‌های شما باقی می‌مانند، حتی اگر از مکالمه پیام‌ها حذف شوند.

توقف پیام‌ها از ذخیره در برنامه Photos

یادگیری نحوه متوقف کردن عکس‌ها از ذخیره iMessage در رول دوربین تضمین می‌کند که در نهایت عکس‌های تصادفی از مکالمات پیام‌هایتان در عکس‌هایتان ظاهر نمی‌شوند. در بهترین حالت این یک مزاحمت است. در بدترین حالت، بسیار شرم آور است، بسته به اینکه چه عکس هایی در رول دوربین شما قرار می گیرند.

خوب است که اپل به شما اجازه می دهد تصمیم بگیرید که عکس هایی را که دریافت کرده اید ذخیره کنید یا نه، حتی به صورت مکالمه به مکالمه. مایوس کننده است که در حال حاضر هیچ راهی برای جلوگیری از ذخیره عکس هایی که در برنامه Messages می گیرید در آیفون شما وجود ندارد.

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *